Atidaryme dalyvavo ir rajono vadovai. Giedriaus AUGLIO nuotr.

Aktualijos

Duris atvėrė Visuomenės švietimo kabinetas

Antradienis buvo svarbi diena Ukmergės priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai – atidarytas Visuomenės švietimo kabinetas.

Šios nedidelės ceremonijos proga į Ukmergę atvyko Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Rimantas Steponavičius. Atidaryme dalyvavo ir rajono meras Rolandas Janickas bei savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jackūnas.

Ta pati juostelė

„Tegu šis kabinetas tarnauja gerovei“, – kirpdamas juostelę atidarymo metu sakė R. Janickas. Simboliška, kad šiai progai buvo naudota ta pati juostelė, kaip ir atidarant gaisrinės pastatą 2000-iais.

Iš Vilniaus atvykęs apskrities ugniagesių vadas džiaugėsi bendro darbo vaisiais. „Viena savivaldybė ar vieni ugniagesiai šios vizijos nebūtų įgyvendinę, o kai darbas buvo daromas kartu – turime ką parodyti visuomenei“, – sakė R. Steponavičius.

Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rimvydas Lukošius pasakojo, kad patalpoje, kur dabar įkurtas švietimo tikslams skirtas kabinetas, projektuojant naująjį gaisrinės pastatą buvo planuojama įkurdinti greitosios medicinos pagalbos darbuotojus. Vėliau šios minties atsisakius, patalpos liko tuščios.

Prie šio kabineto atidarymo prisidėjo ir patys darbuotojai, o labiausiai nusipelnę gavo rajono mero padėkos raštus.

Ir istorijai, ir švietimui

Visuomenės švietimo kabinete planuojama vykdyti edukacines programas. Darželių bei mokyklų auklėtiniams, kurie dažnai lankosi gaisrinėje, bei visiems interesantams bus rodomi informaciniai filmukai, pasakojama apie ugniagesių darbo specifiką. Taip pat čia planuojama vykdyti ugniagesių savanorių mokymus.

Naujajame kabinete galima rasti ir daug istorijos elementų. „Be praeities nebus ir ateities. Daug metų brandinome idėją čia įrengti nedidelį istorijos kampelį“, – sakė R. Lukošius.

Ant sienos kabo įrėmintos senos fotografijos, daugybė jau šiandieniniame ugniagesių darbe nebenaudojamų įrankių bei aprangos detalių.

Palikite komentarą apie straipsnį